බෝරා ව්‍යාපාරික ප්‍රදර්ශනය හෙට

බෝරා ව්‍යාපාරික ප්‍රදර්ශනය හෙට

නොවැම්බර් 26 සහ 27 දෙදින තුළ ශ්‍රී ලංකාවේ Dawoodi Bohra ප්‍රජාව විසින් බෝරා ව්‍යාපාරික ප්‍රදර්ශනය (Bohra Business Exposition) 2022 හැව්ලොක් නගර ශාලාවේදී පෙ.ව.10 සිට රාත්‍රී 9 දක්වා පැවැත්වේ.

පරම්පරා ගණනාවක් තිස්සේ, ශ්‍රී ලංකාවේ Dawoodi Bohra ප්‍රජාව ශ්‍රී ලංකාවේ ව්‍යාපාරික ක්ෂේත්‍රයේ ප්‍රධාන කාර්යභාරයක් ඉටු කර ඇති අතර, මිලියන ගණනක රැකියා නියුක්තිකයන්ගේ සහ ඔවුන්ගේ අංශ සමඟ නියැලී සිටින අයගේ ජීවිත කෙරෙහි අඛණ්ඩව බලපෑමක් ඇති කර ඇත.

1830 දී ඔවුන් ශ්‍රී ලංකාවේ ව්‍යාපාරික ප්‍රජාවට ඇතුළු වීමෙන් පසුව, බෝරා ව්‍යවසායකයින් වෙළඳුන් ලෙස ව්‍යාපාරික ප්‍රජාවට ඇතුළුවිය. වසර ගණනාවක් පුරා ඔවුන් දේශීය හා ගෝලීය වෙළෙඳපොළ තුළ මුල් බැස ඇත. මෙම අවස්ථාවට සහභාගිවන්නන්ට විභව ව්‍යාපාරික පාර්ශවකරුවන් සහ සහයෝගිතාකරුවන් සමඟ ජාලගත වීමට අවස්ථාවක් ලබාදීමට ද අදහස් කෙරේ. තවද, තෘප්තිමත් කිරීම් සහ දීමනා සමඟින් සියලුම සහභාගිවන්නන්ට නොමසුරුව වට්ටම් සහිතව නිෂ්පාදන අලෙවි කරනු ලැබේ.

මෙම ප්‍රදර්ශනය නව සැපයුම්කරුවන්ට වෙළෙන්දන් සමඟ සහයෝගයෙන් කටයුතු කිරීමට සහ බෝරා ආහාර පිසීම සඳහා අවස්ථා ලබා දෙනු ඇත. අමුත්තන්ට බෝරා අතුරුපස, කුළුබඩු, ඇඟලුම් සහ උපාංග, ගෘහ භාණ්ඩ, රූපලාවන්‍ය සහ පුද්ගලික සත්කාර, ඉලෙක්ට්‍රොනික උපකරණ, මෘදුකාංග විසඳුම්, ක්‍රීඩා උපකරණ සහ අධ්‍යාපනය සඳහා ද ප්‍රවේශය ඇත. ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ක්‍රීඩක මහේල ජයවර්ධන ප්‍රධාන ආරාධිතයා ලෙස ප්‍රදර්ශනය ආරම්භ කිරීමට නියමිත අතර ප්‍රදර්ශනය සඳහා 5,000 කට අධික පිරිසක් සහභාගී වනු ඇතැයි අපේක්ෂා කෙරේ.