බෙල්ජියම න්‍යෂ්ටික තාක්ෂණය අපනයනය කිරීම සම්බන්ධව තද තීරණයක

බෙල්ජියම න්‍යෂ්ටික තාක්ෂණය අපනයනය කිරීම සම්බන්ධව තද තීරණයක

බෙල්ජියම එක්සත් රාජධානියට න්‍යෂ්ටික තාක්ෂණය අපනයනය කිරීම අවහිර කර ඇති බව “ද හින්දු ටයිම්ස්” (The Hindu Times) පුවත් වෙබ් අඩවිය වාර්තා කරනවා.

රටවල් දෙකම නේටෝ සබඳතා තිබුණත් , බ්‍රිතාන්‍ය න්‍යෂ්ටික තාක්ෂණය පවත්වා ගැනීම සඳහා න්‍යෂ්ටිකතාක්ෂනය අපනයනය කිරීම බෙල්ජියම් රජය විසින් අවහිර කිරීමෙන් පසු බෙල්ජියම සහ එක්සත් රාජධානිය අතර අර්බුදය පැන නැගී ඇති බව එම වෙබ් අඩවිය වාර්තා කරනවා.

බෙල්ජියමේ එෆ්එන් හර්ස්ටල් විසින් නිර්යාත කිරීමට අවසර නොදුනහොත් පවුම් මිලියන 514.90 (යුරෝ මිලියන 600) දක්වා වටිනා ආයුධ ඇණවුමක් අවලංගු කරන බවට බ්‍රිතාන්‍යය තර්ජනය කර ඇති බවට බෙල්ජියම් ආණ්ඩුව තුල අනතුරු ඇඟවීම් මගින් ආරවුල උත්සන්න වී තිබෙනවා.

බෙල්ජියම් ආණ්ඩුව ජ්‍යෙෂ්ඨ ආරංචි මාර්ග කනස්සල්ලට පත්ව සිටින්නේ යුරෝපයේ යුද්ධයක් පවතින අවස්ථාවක බටහිර සමගිය සහ නේටෝව අනතුරේ හෙළන බවයි වැඩි දුරටත් එම වෙබ් අඩවිය වාර්තා සඳහන් කළේ.

https://bit.ly/3EtNh1S