පාසල් යන්න බැරි ළමයා වෙනුවෙන් පාසල් යන රොබෝවරයා

පාසල් යන්න බැරි ළමයා වෙනුවෙන් පාසල් යන රොබෝවරයා

දරුණු පෙනහළු රෝගයක් නිසා පාසල් යෑමට නොහැකි නිවසට කොටුවුණු අවුරුදු 7 ක පුංචි දරුවෙකු වෙනුවට පාසල් යන රොබෝවකු ගැන අපූරු පුවතක් ජර්මනියේ බර්ලීන් අගනුවරින් වාර්තා වේ.

7 හැවිරිදි ජොෂුවා මාටින්නැංගිලි පාසල් යාමට නොහැකි තරමට අසනීප වී ඇත. නමුත් ජර්මානු ශිෂ්‍යයාට තවමත් ඔහුගේ ගුරුවරයා සහ පන්තියේ මිතුරන් සමඟ අන්තර් ක්‍රියා කළ හැක්කේ ඔහු වෙනුවට පන්තියේ වාඩි වී ඔහුට යමක් කීමට ඇති විට ඇසිපිය හෙළන සංඥාවක් යවන රොබෙට්ටා හරහාය.

ගුරුතුමිය උගන්වන දෑ රොබොට්ටාගේ කැමරාවෙන් නිවසේ පරිගණකයට ලැබේ. ස්වාස නාලයට සවි කළ බටය නිසා කතා කිරීමට නොහැකි බැවින්, ජොෂුවා විශේෂ සංඥා ක්‍රමයකට ගුරුතුමිය සමඟ සම්බන්ධ වෙයි. ජොෂුවාගේ පංතියේ යහළු යෙහෙළියන් ද ජොෂුවා සමඟ සම්බන්ධ වන්නේ එම සංඥා ක්‍රමය යොදා ගනිමින් රොබොට්ටා හරහාය.

දරුණු පෙනහළු රෝගයක් හේතුවෙන් ඔහුගේ බෙල්ලේ බටයක් පැළඳ සිටින නිසා ජෝෂුවාට පන්තිවලට සහභාගී විය නොහැකි බව ඔහුගේ මව වන සිමෝන් මාටිනාන්ජෙලි පැවසීය.

https://bit.ly/3tt6dKd